Sel aastal loeti nii uusi tekste kui ka vana kulda, blogipostitusi ja pikki analüüse, järelhüüdeid ja ilukirjandust. Teemadest domineerisid seks, parempopulism, aktivism ja kliimakriis, ühtviisi huviga uudistati nii päevakajalisi tekste Rail Balticu vastastest ja robotite rünnakust kui ka igavikulisemaid ja universaalsemaid mõtisklusi maailmalõpust, seksuaalsusest ja patriarhaadist.
Omaette fenomenideks osutusid toimetajate igakuised lugemissoovitused (kes soovib, võib neid meie blogis üle lugeda) ning luulebot, mis aprillis-mais Facebookis ja Twitteris luuleklassikat säutsus. Mine tea, ehk ärkab temagi uuel aasta varjusurmast.
Uuel aastal jätkame samamoodi põletavate ja igavikuliste küsimuste lahkamist, arvustame põnevaid raamatuid ja avaldame rokkivat ilukirjandust. Telli Vikerkaar endale või tee jõulukink sõbrale – kiiresti tegutsedes jõuab juba jaanuarinumber sinu või su sõbra postkasti! Ja ulgueestlased, ärge muretsege – tellimusega saate kaasa ka digilugemisõiguse enda eelistatud formaadis.
2017. aasta populaarseimad tekstid Vikerkaare kodulehel olid (suvalises järjekorras):
- Hasso Krull, “Varsti” (apokalüpsisenumbris kliimakriisist ja uuest mõtlemisest)
- Piret Karro, “Seks, võim ja ekspluateerimine Ida-Euroopa aktsendiga” (seksinumbri artikkel seksitöö reguleerimise erinevatest võimalustest)
- Henri Kõiv, “Kodanikuaktivismi taassünd? Metsad, loomad ja Rail Baltic” (vastupanunumbris Eesti viimaste aastate protestiliikumistest)
- Jaan Tallinn, Allan Aksiim, “Enne kui masin ületab inimest” (maailmalõpunumbris ilmunud intervjuu Skype’i ühe loojaga robotite ja AI ohtudest)
- Paavo Piik, “Seks tühja õllepurgiga” (seksinumbris ilmunud artikkel pornosõltuvusest)
- Enn Vetemaa, “Aeg vuhisedes kokku rullus otsekui ruloo” (järelhüüe blogis. Ilmus algselt 3/2014)
- Ene Mihkelson, “Harjutus” (Ene Mihkelsoni viimane tekst, ilmus maailmalõpunumbris)
- Johanna Ross, “Sõbranna – sõbralaadne toode. Kultuurilisi representatsioone meilt ja mujalt” (2012. aastal ilmunud tekst naiste sõpruse kujutamisest “Seksist ja linnast” klantsajakirjadeni)
- Aro Velmet,“Sooideoloogia ajaloost ehk katoliikliku internatsionaali kohtumine eesti rahvuslusega” (2016. aastal uusparempoolsusenumbris ilmunud artikkel EKRE ja SAPTKi hoiakutest sooküsimuses)
- Kaur Kender, “7 põhjust, miks „Klaaslaps“ on üks kõvemaid raamatuid eesti keeles”(2016. aastal ilmunud arvustus Maarja Kangro teosest)
- David Graeber, “Praktilise utopisti teejuht saabuvasse kollapsisse” (vastupanunumbris tõlgitud tekst valitsevate klasside revolutsioonihirmust, võlast ja mõttetutest töökohtadest)
- Silvia Federici, “Miks seksuaalsus on töö” (seksinumbris tõlgitud klassikaline tekst, mille pealkiri räägib iseenda eest)
- Jan-Werner Müller, “Kuidas mõtelda – ja mitte mõtelda – populismist” (2016. aasta uusparempoolsuse numbrist pärit tõlkeartikkel populismi definitsioonidest)
- Vikergallup 2016